باحضور حجت‌الاسلام محمدی موقوفه مشارکتی ساخت دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد رونمایی شد


به گزارش خبرگزاری فارس؛ موقوفه مشارکتی ساخت دانشکده تربیت مدرس قرآن کریم باحضور حجت‌الاسلام علی محمدی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در مشهد مقدس رونمایی شد.

در این مراسم حجت‌الاسلام محمدی طی سخنانی با اشاره به اهمیت قرآن کریم در جمهوری اسلامی، گفت: مقصد جمهوری اسلامی تحقق معارف و فرهنگ قرآن در جامعه است و وجود حافظان، دانشجویان و دانشگاه‌های قرآنی فعال نشانه توجه جمهوری اسلامی به قرآن است.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: برخی فکر می‌کنند وقف مختص متمکنین و ثروتمندان است، اما در اسلام اینگونه نیست زیرا در طول تاریخ اسلام وقف‌هایی برای همه اقشار مؤمنین به چشم می‌خورد.

وی افزود: در عصر حاضر نیز وقف مشارکتی و جمعی به منظور بهره‌مندی همه اقشار از ثواب وقف به لحاظ حقوقی در مجلس شورای اسلامی تصویب شد و هم‌اینک هر کس به اندازه تمکن مالی خود می‌تواند در این سنت حسنه مشارکت کند.

حجت‌الاسم محمدی ادامه داد: وقف مشارکتی فاطمی در مشهد و ساخت مراکز درمانی وقفی با مشارکت افراد متعدد در مراکز برخی از استان‌های کشور اجرا شده و برخی نیز مانند یک پروژه ۵۰۰ میلیارد تومانی در شیراز در حال انجام است. ‌

وی به اشکال متعدد موقوفات اشاره و بیان کرد: وقف مصداق کامل صدقات جاریه است که بعد از فوت واقف از ثمرات معنوی آن بهره می‌برد که خوشبختانه در کشور موقوفات قابل توجهی داریم.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: در مشهد موقوفه مسجد گوهرشاد حدود ۷۰۰ سال برای خانمی که واقفش بوده خیرات داشته و حتی در کشور موقوفات هزار و ۲۰۰ ساله‌ای داریم که در طی این سال‌ها ثمرات فراوان برای واقف آن داشته است.

رئیس دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد نیز در این مراسم گفت: این دانشکده سال ۱۳۸۰ تأسیس شد و تاکنون ۶۰۲ دانش آموخته در چهار رشته تفسیر، علوم قرآن، معارف قرآن و علوم قرآن و حدیث در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد داشته است.

حجت‌الاسلام غلامرضا زارع مهرجردی افزود: ۱۰ عضو هیأت علمی و ۱۴۷ استاد مدعو با این دانشکده همکاری دارند. ۴۳۵ دانشجو در این دانشکده در حال تحصیل هستند اما مکان تحصیلی، آموزشی و خوابگاهی آن استیجاری بوده که در شأن مشهد به عنوان پایتخت معنوی ایران اسلامی نیست.

وی ادامه داد: ۴٫۲ هکتار زمین سال ۱۳۹۲ در قالب ۲۸ هزار مترمربع بنا با مساعدت مسئولان اجرایی خراسان رضوی به دانشکده تربیت مدرس قرآن واگذار شد و تاکنون اسکلت بتنی به مساحت ۵ هزار و ۵۰۰ متر مربع برای ساخت مجموعه آموزشی برپا شده است.

رئیس دانشکده تربیت مدرس قرآن گفت: برای تکمیل ساخت این مجموعه ۳۵۰ میلیارد ریال در قالب ۷۰۰ هزار سهم ۵۰۰ هزار ریالی به صورت وقف مشارکتی در نظر گرفته شده و امید است با حمایت مسئولان و خیرین این بنا تا سال ۱۳۹۸ مورد استفاده دانشجویان قرار گیرد.

انتهای پیام/