تنها ۴۱.۱ درصد از تسهیلات مشاغل خانگی توسط بانک‌ها پرداخت شد/ بدعهدی بانک‌ها در ارائه تسهیلات


به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، حاتم شاکرمی مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان تهران در جلسه حمایت از مشاغل خانگی با یبان اینکه تا پایان تیرماه تسهیلات اشتغال‌زایی به صاحبان مشاغل خانگی و روستایی پرداخت می‌شود گفت: در مشاغل خانگی به دلیل حضور افراد مستضعف باید هرچه سریع‌تر مشکلاتشان برطرف شود.

وی ادامه داد: با وجود اینکه ۵۲ درصد از منابع کشور در تهران وجود دارد ولی منابع تخصیص داده نمی‌شود. اعتبارات سال ۹۷ ابلاغ شده است ولی توسط بانک‌ها پرداخت نمی‌شود که باید پاسخ‌گو باشند.

شاکرمی با اعلام آمار پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی استان از محل اعتبار سال ۹۶ افزود: بانک ملی ۳۳۸ طرح، صادرات ۳۴۲ طرح، رفاه و کارگران ۱۳۰۰ طرح، مسکن ۲۵۱ طرح را تاکنون پرداخت کرده‌اند که در کل ۲۲۳۱ طرح مشاغل خانگی، ۱۹۸ هزار و ۸۶۹ میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است.

شاکرمی با بیان اینکه ۴۷۹ طرح برای دریافت تسهیلات مشاغل روستایی و عشایری در استان تهران معرفی شده است، گفت: در حوزه اعتبارات مشاغل روستایی و عشایری ۲۶۳ میلیارد تومان اعتبار در استان تهران در نظر گرفته شده است.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان تهران افزود: از ۲۱۲ طرح و تسهیلات که در حال بررسی است، ۹۳ طرح با اعتباری بالغ بر ۸۵ میلیارد تومان به صاحبان مشاغل روستایی و عشایری پرداخت شده است.

انتهای پیام/