خیرآبادی:فقط ۱۴ روز تیم را کامل در اختیار داشتیم/ نمی‌توانستیم کارهای بنیادی انجام دهیم


جمشید خیرآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در رابطه با حضور فرنگی‌کاران در مسابقات امیدهای جهان گفت:‌ در این مدت سعی کردیم بیشتر روی مسائل روحی و روانی بچه‌ها کار کنیم، متأسفانه در ۲ اردویی که در سنندج برگزار کردیم به نوعی دستمان خالی بود، چون تعدادی از کشتی‌گیرانمان در اردوی بزرگسالان و تعدادی در اردوی جوانان حضور داشتند و از در اختیار داشتن تمام داشته‌هایمان محروم بودیم. 

وی ادامه داد: فقط در ۲ اردوی پایانی در تهران می‌توانستیم با یک تیم کامل تمرین کنیم که متأسفانه اردوی اول را به دلیل شرایط روحی و روانی نامناسب بچه‌ها زودتر تعطیل کردیم و تنها ۹ روز در اردوی دوم به صورت کامل کنار یکدیگر بودیم که در مجموع با ۱۴ روز که تیم را به صورت کامل دراختیار داشتیم برای حضور در مسابقات آماده شدیم که برای تیم المپیک کشتی فرنگی زمان مناسبی نیست.

* فرنگی‌کاران با استعدادی داریم که آینده تیم المپیکی هستند

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی امید تصریح  کرد: متأسفانه به خاطر مشکلات مالی، تدارکات مناسبی نداشتیم و نتوانستیم در تورنمنتی که درنظر گرفته بودیم شرکت کنیم. تورنمنت صربستان را برای محک زدن فرنگی‌کاران پیشنهاد داده بودیم که متأسفانه امکان اعزام فراهم نشد، البته ناامید نیستیم چون نفرات فوق‌العاده با استعدادی را در تیم داریم و ما هم سعی کردیم از نظر روحی و روانی بچه‌ها را آماده کنیم. تمام اعضای کادرفنی بدون هیچ چشمداشتی زحمت می‌کشند که امیدواریم تمام بچه‌ها مزد زحمات‌شان را روز مسابقه بگیرند.

خیرآبادی با بیان اینکه از نظر ذهنی خیلی روی بچه‌ها کار کرده‌ایم، گفت: فیلم کشتی تمام حریفان را هر شب با بچه‌ها آنالیز می‌کنیم، اما اینکه بخواهیم در این زمان کوتاه کارهای بنیادی انجام دهیم، نمی‌شود. برای موفقیت در المپیک لندن کار را از سال ۲۰۰۵ شروع کردیم که در ۲۰۱۲ به نتیجه رسیدیم. این بار هم اگر نتیجه می‌خواهیم باید روی همین نفرات سرمایه‌گذاری بلندمدت انجام دهیم تا در المپیک ۲۰۲۴ تیم ایده‌آلی داشته باشیم. اگر این نفرات به حال خود رها نشوند و روی آنها سرمایه‌گذاری کنیم، می‌توانند کشتی فرنگی را در المپیک ۲۰۲۴ بیمه کنند.

* واقعیت‌ها با آنچه از بیرون دیده می‌شود متفاوت است

وی با بیان اینکه می‌توانستیم تیم بهتری را انتخاب کنیم، گفت: متأسفانه کاویانی‌نژاد و میرزازاده دو کشتی‌گیر خوب را به دلیل مصدومیت از دست دادیم، اما ناامید نیستیم و امیدواریم بتوانیم نسبت به سال قبل که با ۳ مدال برنز چهارم شدیم، نتایج بهتری بگیریم؛ هر چند واقعیت‌ها با شرایطی که از بیرون دیده می‌شود متفاوت است، اما امیدواریم با بهترین نتیجه از مسابقات جهانی بازگردیم.

به گزارش فارس، رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان با مسابقات اوزان ۵۵-۶۳-۷۷-۸۷ و ۱۳۰ کیلوگرم در روز دوشنبه ۲۱ آبان ماه و مسابقات اوزان ۶۰-۶۷-۷۲ – ۸۲ و ۹۷ کیلوگرم سه‌شنبه ۲۲ آبان ماه  آغاز می‌شود که ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی امید ایران در این رقابت‌ها به شرح زیر است:

۵۵ کیلوگرم: رضا خدری
۶۰ کیلوگرم: مهدی محسن نژاد
۶۳ کیلوگرم: میثم دلخانی
۶۷ کیلوگرم: حسین اسدی
۷۲ کیلوگرم: علی ارسلان
۷۷ کیلوگرم: سید محمد چوبچیان
۸۲ کیلوگرم: مهدی ابراهیمی
۸۷ کیلوگرم: مهدی فلاح
۹۷ کیلوگرم: علی اکبر حیدری
۱۳۰ کیلوگرم: علی اکبر یوسفی
سرمربی: جمشید خیرآبادی
مربی: ناصر نوربخش و مهدی محمدی

طبق قوانین اتحادیه جهانی کشتی، مسابقات هر وزن در ۲ روز برگزار خواهد شد که رقابت های مقدماتی تا مشخص شدن فینالیست ها روز اول و رقابت ها شانس مجدد، رده بندی و فینال روز دوم انجام خواهد شد.

زمان وزن کشی ساعت ۸:۳۰ تا ۹ صبح به وقت محلی و مسابقات صبح ۱۰:۳۰ تا ۱۵ و رقابت های عصر در فاصله زمانی ۱۶ تا ۲۰:۳۰ انجام می شود. فاصله زمانی تهران با بخارست ۳۰ دقیقه است به طوری که ساعت ۱۰:۳۰ به وقت بخارست ۱۱ به وقت تهران است.

انتهای پیام/ر