دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مطرح کرد درگیری بیش از یک میلیون دانش‌آموز با آسیب‌های اجتماعی


به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، نشست هم‌‌اندیشی جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رئیس، قائم‌مقام و مدیران سازمان دانش‌آموزی در محل این سازمان برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، لازمه انجام حجم بالای فعالیت‌های سازمان دانش‌آموزی را نیروی کار متخصص و ماهر دانست و اظهار کرد: باید سازمان دانش‌آموزی در استان‌های مختلف نیروی مناسب استخدام کند و کارها را سریع‌تر پیش ببرد.

وی از درگیری نزدیک بیش از یک میلیون دانش‌آموز با آسیب‌های اجتماعی خبر داد و گفت: این آماری است که در کمیسیون به ما داده شده است؛ این آمار بعد از این همه تلاش صورت گرفته، باورنکردنی است و متأسفانه دچار عقب‌گرد شده‌ایم، اما ما در مجلس هر کاری که بتوانیم برای سازمان دانش‌آموزی و وزارت آموزش و پرورش انجام می‌دهیم.

حیدرعلی عابدی نماینده اصفهان در مجلس نیز از وزیر آموزش و پرورش و نگرش وی به مدارس تشکر کرد و گفت: از زمانی که وی مشغول به کار شده‌ است، یک نظریه یادگیری مبتنی بر عملکرد حاکم شده است.

وی از برگزاری آزمون‌های مکرر در مدارس انتقاد کرد و گفت: در کنار همه این استرس‌ها و فشارها، سازمان دانش‌آموزی، دانش‌آموز را از این فشارها خارج می‌کند و مهارت‌هایی را به او یاد می‌دهد که بعد از امتحان فراموش نمی‌کند و امتحان هم ندهد فراموش نمی‌کند.

یعقوب شیویاری نماینده مردم میانه و عضو کمیسیون بهداشت مجلس، نیز در این جلسه از نبود روحیه کارگروهی حتی در مجلس شورای اسلامی هم انتقاد کرد و گفت: باید نتیجه‌گرا باشیم و جوانانی تربیت کنیم که به درد آینده جمهوری اسلامی ایران بخورند.

انتهای پیام/