نخستین عرضه اولیه امسال در فرابورس کشف قیمت شد/ تخصیص ۸۸۶ سهم «شغدیر» به ۱۴۶ هزار خریدار


به گزارش خبرگزاری فارس، خبرهای دریافتی از فرابورس حاکی است، امروز چهارشنبه ۱۳ تیرماه تعداد ۱۳۰ میلیون سهم از یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون سهم معادل ۱۰ درصد از کل سهام پتروشیمی غدیر در نماد «شغدیر» به خریداران عرضه شد که دامنه قیمت در این عرضه که به روش ثبت سفارش صورت گرفت از یک‌هزار و ۶۵۰ ریال تا یک‌هزار و ۷۰۰ ریال تعیین شده بود.

در این میان حداکثر تعداد سهامی نیز که هر شخص حقیقی و حقوقی در عرضه اولیه مجاز به خرید آن بود تعداد ۲ هزار و ۶۰۰ سهم اعلام شد که با مشارکت بیش از ۱۴۶ هزار نفری خریداران، به هر کد معاملاتی تا سقف ۸۸۶ سهم تخصیص یافت.

پیش از این مدیرعامل شرکت پتروشیمی غدیر با بیان اینکه این شرکت یکی از ۴ شرکت تولیدکننده PVC در کشور است که سود ده شدن آن مدیران این مجموعه را ترغیب به حضور در بازار فرابورس کرده است، گفته بود: طی ۲ سال گذشته با آماده‌سازی شرکت برای افزایش تولید که شامل نوسازی ماشین‌آلات و تجهیزات و تعمیرات بنیادین کارخانه بود و از آنجا که ظرفیت اسمی این کارخانه تولید ۱۲۰ هزار تن PVC در سال است، میزان تولید پتروشیمی غدیر نه ‌تنها به این رقم رسید بلکه از آن نیز عبور کرد و این شرکت سود ده شد.

امین بیانک در این نشست میزان تولید PVC برای سه‌ماهه اول سال ۱۳۹۷ را ۳۴ هزار و ۵۰۰ تن اعلام و بیان کرده بود: این میزان تولید در طول ۳ ماه، نوید یک سال بسیار خوب را برای پتروشیمی غدیر می‌دهد چراکه در سال‌های گذشته در همین بازه زمانی حداکثر تولید پتروشیمی غدیر بین ۲۶ تا ۲۷ هزار تن بود.

آن طور که بیانک درباره روند سودآوری شرکت در سال ۱۳۹۶ اظهار کرده، «شغدیر» در ۶ ماه ابتدایی سال گذشته ۳۰ میلیارد ریال، ۹ ماهه ۷۰ میلیارد ریال و ۱۲ ماهه ۲۱۰ میلیارد ریال سود شناسایی کرده که نشان از روند صعودی سودآوری این شرکت است.

انتهای پیام/ب