گزارش خبرنگار اعزامی فارس از جاکارتا صلحی پور با رکوردشکنی طلای پاراوزنه برداری را بر گردن آویخت


به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس از جاکارتا، در ادامه رقابت های پاراوزنه برداری بازی های پاراآسیایی ۲۰۱۸، سیدحامد صلحی پور نماینده دسته ۹۷ کیلوگرم کشورمان به مصاف ۸ وزنه بردار دیگر از کشورهای ژاپن، سنگاپور، امارات (۲ نفر)، ترکمنستان، اندونزی، عراق و مالزی رفت و موفق به کسب مدال طلا این دسته شد.

صلحی پور در نخستین حرکت وزنه ۲۲۱ کیلوگرمی را مهار کرد. وی در دومین حرکت نیز وزنه ۲۲۵ کیلوگرمی را به راحتی بالا برد تا در صدر این دسته قرار گیرد. صلحی پور برای سومین حرکت وزنه ۲۳۵ را انتخاب کرد که با مهار این وزنه مدال طلای این رقابت ها را برای ایران به ارمغان آورد.

نماینده کشورمان با ثبت این وزنه رکورد آسیا و بازیهای پاراآسیایی را که به ترتیب ۲۳۳ و ۲۳۲ کیلوگرم بود یک و ۲کیلوگرم ارتقا داد.

وزنه بردار اماراتی با ۲۲۴ کیلوگرم به مدال نقره رسید و نماینده عراق هم با ۲۱۱ کیلوگرم سوم شد.

به گزارش فارس، تیم پاراوزنه برداری کشورمان تا امروز و در اوزان برگزار شده موفق به کسب ۳ مدال طلا (صلحی پور، جعفری و رستمی)، ۲ نقره (یوسفی و مرادی) و یک برنز (محمدی) شده است.

عصر امروز هم سامان رضی و علی اکبر قریب شی در دسته ۱۰۷ و سیامند رحمان و منصور پورمیرزایی در دسته ۱۰۷+ به مصاف حریفان خواهند رفت تا پرونده مسابقات پاراوزنه برداری بسته شود.

انتهای پیام/