گوش شنوایی برای شنیدن مشکلات داروسازان وجود ندارد


محمدرضا شانه‌ساز، عضو هیات مدیره انجمن داروسازان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس با بیان اینکه آیین‌نامه جدید داروخانه‌ها لطمه‌های جدی به خدمات سلامت وارد می‌کند، اظهار داشت: دسترسی ناعادلانه به خدمات دارویی و داروخانه‌ها یکی از آسیب‌هایی است که مردم با آن مواجه خواهند شد.

وی افزود: توزیع ناعادلانه نیروهای تحصیلکرده در مناطق کم برخوردار و دور دست نیز از دیگر مشکلاتی است که وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو با ابلاغ آیین نامه جدید بر قشر تحصیلکرده خواهد داشت.

شانه‌ساز ادامه داد: وزارت بهداشت خود را درگیر مسائل صنفی کرده است و مردم را از دسترسی عادلانه و مناسب محروم خواهد کرد و با توجه به شرایط فعلی کشور و تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان و اوج گرفتن کمبودهای دارویی باعث خواهد شد تا با تاسیس داروخانه‌های جدید انبار کردن دارو در برخی مناطق اتفاق بیفتد.

عضو هیات مدیره انجمن داروسازان تهران در پایان گفت: مسئولان انجمن داروسازان تهران هشدارهای لازم را در این خصوص به مسئولین وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو داده‌اند و امیدواریم مسئولین وزارت بهداشت نظرات این انجمن را که بزرگترین انجمن داروسازان در کشور است لحاظ کنند و از پیشنهادات سازنده این انجمن استفاده کنند که متاسفانه هنوز گوش شنوایی وجود ندارد.

انتهای پیام/